Prace dyplomowe i zaliczeniowe z marketingu

Promotion – mix

Istnieje pięć podstawowych narzędzi komunikacji, które bywają określane mianem communication – mix lub promotion – mix. Są to: sprzedaż osobista, promocja/aktywizacja sprzedaży, public relations/publicity, marketing bezpośredni i reklama.

Cena jest istotnym składnikiem strategii marketingowej. Znaczenie ceny w ustalaniu strategii przedsiębiorstwa polega na tym, że jest ona dla odbiorcy jednym z kryteriów wyboru przy nabywaniu produktu, a dla przedsiębiorstwa czynnikiem określającym efekty jego działalności. Istnieją sytuacje, które wymagają od menedżera podjęcia określonych decyzji dotyczących ustalenia lub zmiany ceny produktu czy usługi.

W przedsiębiorstwie o jego sukcesie na rynku i w walce konkurencyjnej decyduje inicjatywa i zaangażowanie oraz kreatywność wszystkich pracowników. Szczególne znaczenie ma naturalnie ich kreatywność rozumiana jako zdolność do kojarzenia różnych spraw, które pozornie nie mają ze sobą związku, a przez to wynajdywanie nowych rozwiązań, pomysłów i produktów. W rozbudzaniu i utrwalaniu jej kreatywności szczególna rola przypada menedżerom. Powinni oni stale stymulować pracowników do kreatywnej współpracy przy rozwiązywaniu problemów: pomagać im w wykazywaniu aktywności, niwelować autorytatywne postawy, zapewniać psychologiczną swobodę działania, właściwie informować i stale podnosić ich poziom intelektualny. Powinni oczekiwać zawsze od swoich podwładnych dobrej pracy, gdyż podwładni najczęściej robią to, czego – jak sądzą – od nich się oczekuje. Ludzie zazwyczaj zachowują się tak jak są traktowani.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Chmurka tagów

%d blogerów lubi to: